Czy rozumiesz różnicę między Hot Wallet a Cold Storage? poradnik Geco.one
Jak już większości z was wiadomo, od niedawna została umożliwiona wypłata tokenów GEC na portfele zewnętrzne. Rozróżniamy 2 rodzaje portfeli, hot Wallet oraz Cold Storage i poniższy artykół opisuje obie wersje portfeli.
Hot Wallet odnosi się do każdego portfela krypto-walut, który jest podłączony do Internetu. Generalnie Hot wallet’y (gorące portfele) są łatwiejsze do konfigurowania, uzyskiwania dostępu i przyjmowania większej liczby tokenów. Ale gorące portfele są również bardziej podatne na ataki hakerów, możliwe regulacje i inne luki techniczne.
Cold Storage ( zimny portfel) odnosi się do każdego portfela krypto-walut, który NIE JEST podłączony do Internetu. Ogólnie rzecz biorąc, Cold Storage jest bezpieczniejsza, ale nie akceptuje tylu krypto-walut, jak wiele Hot Waleetów (gorących portfeli). Urządzenia do przechowywania w Cold Storage (aka. Trezor, Ledger) również kosztują blisko 80 USD, a gorące portfele są bezpłatne.
Czy powinienem kupić portfel krypto-walutowy?
Jeśli zamierzasz posiadać Bitcoiny, Ethereum lub inne krypto-waluty o wartości ponad 100 USD, od razu powinieneś zakupić zimny portfel! Używam liczby 100 USD, ponieważ tyle kosztuje urządzenie typu Cold Storage(zimny portfel).
Być może słyszałeś, jak ludzie mówią „Bitcoin daje takie możliwości, ponieważ możesz„ Być swoim bankiem ”? To prawda. Jesteś swoim bankiem ale nie Alior Bankiem czy innym bankiem tradycyjnym. Z tą odpowiedzialnością wiążą się pewne zalety i wady. Generalnie krypto-waluty mają mniej opłat dla pośredników i mniej niechlujnych regulacji bankowych itp., ale to twoim obowiązkiem jest zapewnienie swojego bezpieczeństwa i zagwarantowanie sobie że twoje inwestycje w krypto są przechowywane w sejfie twoim i tylko twoim.
Ogólnie rzecz biorąc, z zasady powinieneś zostawić tyle pieniędzy na swoim gorącym portfelu, co w przypadku tradycyjnego skórzanego portfela, który trzymasz w kieszeni. Pomyśl o tym w ten sposób, jeśli złodziej trzymałby cię “na celowniku” posiadając skórzany portfel, straciłbyś tylko te pieniądze które trzymasz w kieszeni, a nie pieniądze trzymane na koncie bankowym.
Krótko mówiąc, oto analogia, która może ci pomóc: gorący portfel można traktować jak portfel kieszonkowy, z którym spacerujesz po mieście, zimny portfel to depozyt bankowy.
Podsumowanie: Plusy i minusy Gorącego portfela (Hot Wallet)
Plusy:
- Darmowy
- Szybki dostęp do twojej krypto-waluty (wiele gorących portfeli jest dostępnych za pośrednictwem telefonu komórkowego)
- Łatwy w użyciu i przyjazny dla użytkownika
Minusy:
- Gorące portfele z definicji są połączone z Internetem, co oznacza, że twoja krypto-waluta jest mniej bezpieczna (np. Hakerzy, możliwe regulacje i inne luki techniczne)
Plecany Hot Wallet (gorący portfel):
Imtoken w formie aplikacji mobilnej https://token.im/ ( należy pamiętać aby mieć na tym protfelu równowartość kilku dolarów w ETH na pokrycie opłat przelewów)
Cold Storage( zimny portfel): plusy i minusy
Plusy:
- Najbezpieczniejsza opcja
- Ponieważ jest całkowicie offline, zapewnia to wyższy poziom bezpieczeństwa.
Minusy:
- Drogie do kupienia (80 USD +)
- Nie jest idealny do szybkich lub regularnych transakcji.
Polecany portfel kryptowalutowy typu Cold Storage( zimny portfel):
Portfel Ledger — Sklepy BTC, BCH, BTG, ETH, ZCash, Ripple, Dash, ARK, Stellar https://shop.ledger.com/products/ledger-nano-x
Imagine giving your money to a trader, so he can make a profit for you when he makes one for himself — introducing cryptocurrency PAMM accounts by Geco.one.
Official website: https://geco.one
White paper: https://geco.one/static/files/whitepaper.pdf
Block Explorer Address: 0xe304283C3e60Cefaf7eA514007Cf4E8fdC3d869d
Telegram: https://t.me/joinchat/J1ay7UjdQZcuAXyr2OpWnQ
Twitter: https://twitter.com/GecoOne
Facebook: https://www.facebook.com/geco.one
Medium: https://medium.com/@geco.one