Czym jest BAKKT?

Jaki wpływ będzie miał na rynek Kryptowalut i w jaki sposób Geco.one może na tym skorzystać?

Image for post
Image for post

Rok 2018 to nie był dobry okres. Szczególnie dla tych, którzy na jego początku lub w ostatnich tygodniach 2017 zainwestowali duże pieniądze w Bitcoina. Jednak, mimo spadków ceny większości kryptowalut, ich popularność nadal rośnie. Potwierdzić to mogą rosnące inwestycje w technologię blockchain oraz krypto aktywa z nią związane. Nowe bitomaty na ulicach, oraz większa dynamika wzrostu w dziennej wartości transakcji Bitcoin jak i liczba aktywnych adresów tej kryptowaluty. Przełomem ma być platforma Bakkt.

Co to jest Bakkt?

W sierpniu 2018 pojawiły się pierwsze doniesienia o planach wprowadzenia nowego projektu — Bakkt. Ma to być platforma założona przez ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE). Bakkt ma pomagać użytkownikom, kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać zasoby cyfrowe (kryptowaluty). Od początku w projekt zaangażowały się wielkie korporacje np. Microsoft, Starbucks. W gronie inwestorów i partnerów znalazły się znane przedsiębiorstwa finansowe jak: Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft Venture Capital Arm, M12, Pantera Capital, PayU, fintech Naspers i Protocol Ventures.

Platforma i ETFy Bitcoina

Główną ofertę Bakkt mają stanowić jednodniowe kontrakty futures na Bitcoin. W sferze wielkich korporacji, giełd, światowego biznesu powiązanego z krajowymi potentatami, są dostępne gigantyczne pieniądze. W momencie, gdyby przynajmniej część tego strumienia, znalazłaby się w przestrzeni kryptowalut, kapitalizacja rynkowa wzrosła by znacząco.

Jeśli projekt wdroży wszystkie swoje założenia to zaobserwujemy wzrost zainteresowania cyfrowymi aktywami jakimi są kryptowaluty, co przełoży się również na wzrost ich cen. Projekt tego typu powinien przyciągnąć ogromne rzesze nowych użytkowników do rynku oraz przywróci wiarę tych ludzi, którzy stracili na spadkach w 2018 roku. Ponadto, jeżeli instytucje finansowe typu Goldman-Sachs lub Bank of America w końcu oficjalnie zainteresują się sektorem kryptowalut, zyska on status poważnego narzędzia finansowego.

Projekt Bakkt systematycznie idzie do przodu — osoby zaangażowane dopracowują szczegóły, poszukiwani są specjaliści na różne stanowiska, którzy są w stanie rozwinąć tą inicjatywę. W pierwszym etapie pozyskano finansowanie w kwocie 182,5 miliona dolarów. Jak to czasem bywa, wielkie premiery notują pewne opóźnienia. Drugi już raz, start tej koncepcji został przełożony. Tym razem z powodu braku zgody od Commodities Futures Trading Commission. Wydaję się, że na obecnym poziomie zaawansowania, rychły początek tego pomysłu jest nieunikniony, chociaż pytanie kiedy dokładnie, ciągle pozostaje bez odpowiedzi.

Podsumowując, jest to szansa, aby zaistnieć w umysłach milionów osób — często zupełnie nieświadomych o występowaniu takich tworów, jak kilka tysięcy kryptowalut. Waluty wirtualne w wielu miejscach na świecie, są ciągle jakby w zawieszeniu, trudno przesądzać, w którą stronę pójdą regulacje i i inne kluczowe decyzje w wybranych państwach. Powszechność tego sektora, byłaby kolejnym krokiem w erze globalizacji.

Z drugiej strony, głównym źródłem fali popularności kryptowalut było to, że ten “pieniądz” nie będzie związany w żaden sposób, przynajmniej z niektórymi instytucjami finansowymi, które miały solidny udział m.in. w światowych kryzysach finansowych. Główny sens tego rynku, może zostać zachwiany, w momencie, kiedy i tu, niektóre np.banki zaczną odgrywać wiodącą rolę. Trudno przesądzać, jaki będzie ostateczny finał tej rozgrywki, ale pewnym jest, że nadchodzące miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie.

Oczekiwany launch platformy z uruchomienie pierwszych funkcji to 23 Wrzesień 2019. Warto również wspomnieć że, CEO platformy kryptowalutowej Bakkt — Kelly Leoffler przypadło 72 miejsce na liście najbardziej wpływowych osób na świecie, amerykańskiego magazynu Worth. Satoshi Nakamoto zajął 44 miejsce w tym rankingu.

Źródło: https://infocrypto.pl/co-to-jest-bakkt/

Najnowszy artykuł napisany przez CEO projektu BAKKT, Kelly Leoffler w linku: https://medium.com/bakkt-blog/cleared-to-launch-8dfc3e6f9ed0

Geco.one a BAKKT

Dla wielu z was pojęcie kryptowalut jest czymś nowym i nie do końca może być zrozumiałe. Po pierwsze to technologia blockchain która jest bodajże najważniejszą technologią zaraz po internecie i jest to również Bitcoin i kryptowaluty które dzięki takim projektom jak BAKKT czy Geco.one przechodzą ze środowiska fintechowego do mainstreamu. Bakkt oprócz Futures tradingu zapewni również płynność dla wielu giełd na czym skorzysta również Geco.one. Nasza platforma (obecnie w budowie) rozważy korzystanie z dostępu do płynności BAKKT ale nie tylko. Warto przypomnieć że jako jedyni wprowadzamy konta PAMM na rynek kryptowalut, co odbije się szerszym echem wśród fanów handlu kryptowalutami. Kolejne lata to okres świetności dla kryptowalut i dokładamy wszelkich starań aby tak jak BAKKT, Geco.one odegrało bardzo ważną rolę w tym kluczowym dla kształtu rynku momencie.

Imagine giving your money to a trader, so he can make a profit for you when he makes one for himself — introducing cryptocurrency PAMM accounts by Geco.one.

Official website: https://geco.one

White paper: https://geco.one/static/files/whitepaper.pdf

Block Explorer Address: 0xe304283C3e60Cefaf7eA514007Cf4E8fdC3d869d

Telegram: https://t.me/joinchat/J1ay7UjdQZcuAXyr2OpWnQ

Twitter: https://twitter.com/GecoOne

Facebook: https://www.facebook.com/geco.one

Medium: https://medium.com/@geco.one

Reddit: https://www.reddit.com/r/Geco_one_Gec

Written by

No1 Bitcoin trading platform with leverage, long & short positions, margin trading, PAMM (coming soon).

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store